تبلیغ سربرگ
نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه اندازی پکیج سلامت در لاهیجان این شهر در آینده نزدیک به قطب درمانی شرق گیلان تبدیل می‌شود. به گزارش «لاهیجان»، ذبیح الله نیکفر اظهار داشت: با بهره برداری از بخش‌های جدید درمانی و پزشکی تحت عنوان پکیج  سلامت قدم‌های مثبت و ارزشمندی در حوزه... مطالعه بیشتر »

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه اندازی پکیج سلامت در لاهیجان این شهر در آینده نزدیک به قطب درمانی شرق گیلان تبدیل می‌شود.

به گزارش «لاهیجان»، ذبیح الله نیکفر اظهار داشت: با بهره برداری از بخش‌های جدید درمانی و پزشکی تحت عنوان پکیج  سلامت قدم‌های مثبت و ارزشمندی در حوزه سلامت  در لاهیجان برداشته می‌شود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و راه اندازی بخش‌های جدید از جمله اقداماتی است که در این مسیر تا کنون انجام شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان خصوصی میلاد لاهیجان از ۸۰ تخت، به ۱۸۰ تخت و ظرفیت بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان نیز از ۱۶۰ تخت به ۲۵۰ تخت ارتقاء پیدا کرده است.

وی از راه اندازی بخش‌های جدید پزشکی در لاهیجان خبر داد و افزود: به زودی بخش‌های جدید درمانی مانند رادیو اکولوژی و پزشکی هسته‌ای یا همان گاما اسکن نیز در لاهیجان راه اندازی می‌شوند.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس اقدامات حوزه سلامت را مثبت خواند و گفت: هدف ما این است شرایط ارائه خدمات پزشکی را به نوعی در شهرستان فراهم کنیم تا مردم برای دریافت خدمات پزشکی کمتر به مرکز استان مراجعه کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقوله گردشگری سلامت ابراز داشت: کشور ما با پیشینه پزشکی هزاران ساله دارای پتانسیل‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری سلامت است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افرادی که به‌منظور برخورداری از یکسری از خدمات درمانی و پزشکی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند در زمره گردشگران سلامت قرار دارند.

وی با اشاره به شاخه‌های متعدد گردشگری، گردشگری سلامت را بسیار مهم دانست و گفت: گردشگری به شاخه‌های متعددی نظیر گردشگری فرهنگی، ورزشی، مذهبی، سلامت و غیره تقسیم می‌شود که در این بین گردشگری پزشکی یا درمانی حساس‌ترین نوع آن محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در گردشگری پزشکی، درمان بیماری، جراحی و یا چک آپ سلامت گردشگر، در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های کشور مقصد با امکانات پزشکی بالا و هزینه‌های درمانی مناسب انجام می‌گیرد.

وی ظرفیت‌های گیلان را نیز در حوزه گردشگری سلامت مثبت ارزیابی کرد و افزود: گیلان از موهبت‌های طبیعی بسیاری برخوردار است و می‌تواند علاوه بر گردشگری طبیعت‌محور در بخش گردشگری سلامت نیز فعال باشد.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشور بیان داشت: گردشگری سلامت می‌تواند به‌عنوان یک بخش جدید به ما برای برون رفت از اقتصاد تک‌محصولی وابسته به نفت کمک و درآمدهای ارزی خوبی عاید کشور کند.

وی ارتباط  شاخه‌های متعدد در حوزه وسیع گردشگری را زنجیروار خواند و ابراز داشت: کشور هدف علاوه بر دارا بودن مراکز درمانی و تجهیزات مدرن و سایر موارد باید از امکانات و زیرساخت‌های مناسب نیز برای اقامت و اسکان گردشگران برخوردار باشد.

نیکفر به عدم تبلیغات مناسب این حوزه در کشور اشاره کرد و گفت: امکانات ما در کشور از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات مدرن پزشکی در سطح مطلوبی قرار دارد و با برنامه‌ریزی‌های دقیق می‌توانیم میزبان بیماران زیادی از کشورهای همسایه و سایر کشورها باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی‌های بالای شهرستان لاهیجان برای جذب گردشگر عنوان کرد: با توسعه هرچه بیشتر زیرساخت‌های پزشکی، درمانی و گردشگری، لاهیجان نیز می‌تواند به یکی از مقاصد سفر گردشگران سلامت تبدیل شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای