تبلیغ سربرگ
غول های وزنه برداری آسیا را به تسخیر خود در آوردند
به گزارش “ورزش سه”، در روز پایانی مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی ۲۰۱۸ رقابت های دسته فوق سنگین از ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز شد. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی ۲ نماینده ایران به همراه ۵ وزنه بردار دیگر در این دسته روی تخته رفتند. در حرکت یکضرب بهداد سلیمی با ۲۰۰... مطالعه بیشتر »

به گزارش “ورزش سه”، در روز پایانی مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی ۲۰۱۸ رقابت های دسته فوق سنگین از ساعت ۱۴ به وقت محلی آغاز شد. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی ۲ نماینده ایران به همراه ۵ وزنه بردار دیگر در این دسته روی تخته رفتند.

در حرکت یکضرب بهداد سلیمی با ۲۰۰ کیلوگرم کار خود را آغاز کرد و در مهار این وزنه موفق بود. او که در حرکت دوم ناموفق عمل کرد، در حرکت سوم خود با مهار ۲۰۸ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

 

همچنین سعید علی حسینی که در حرکت اول یکضرب ۲۰۱ کیلوگرم را بالای سر نبرد، در حرکت دوم توانست این وزنه را مهار کند. او در حرکت سوم نیز ۲۰۸ کیلوگرم را ثبت کرد.

 

بنابراین در پایان حرکت یکضرب ۲ وزنه بردار ایرانی بالاتر از حریفان خود در صدر ایستادند.

در حرکت دوضرب هم رقابت ۲ وزنه بردار ایرانی ادامه دار بود. بهداد سلیمی به ترتیب ۲۳۷، ۲۴۶ و ۲۵۳ را بالای سر برد و در نهایت با مجموع ۴۶۱ به مدال طلای بازی های آسیایی دست پیدا کرد. این سومین مدال طلای متوالی بهداد سلیمی در بازی های آسیایی بود و او بدین ترتیب هت تریک کرد.

 

سعید علی حسینی هم که با۲۴۰ کیلوگرم کار خود را در دوضرب آغاز کرده بود، در حرکت دوم ۲۴۸ کیلوگرم را بالای سر برد. او که می توانست در حرکت سوم با مهار ۲۵۴ کیلوگرم طلایی شود، نتوانست این وزنه را مهار کند و به مدال نقره رسید. سعید علی حسینی هم با ۴۵۶ کیلوگرم در مجموع به کار خود پایان داد.

 

بدین ترتیب مدال طلای شانزدهم کاروان ایران توسط بهداد سلیمی کسب شد و سعید علی حسینی هم به مدال نقره رسید.

اتفاق حاشیه و شوکه کننده در حاشیه مسابقات وزنه برداری خداحافظی بهداد سلیمی از وزنه برداری بود. این وزنه بردار پرافتخار ایران بعد از آخرین حرکت خود در دوضرب و با وجود اینکه هنوز طلایش قطعی نشده بود، کفش هایش را درآورد و با بوسیدن تخته وزنه برداری به کارش در دوران حرفه ای پایان داد. شاید او زمان خوبی را برای این اتفاق انتخاب کرده بود چون بعد از ۲ سال ناکامی دستش به مدال طلا رسید.

 

 

 

 

 

ارسال به تلگرام
برچسب ها:
ارسال به دوستان
انتشار یافته: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ها
چندرسانه ای